Historia pilskich ulic

W dniu 18 marca w w naszym Klubie wygłoszony został wykład dotyczący historii nazw pilskich ulic. Podczas wykładu seniorzy dowiedzieli się jak przemianowano pilskie ulice w styczniu 1946 r z nazw niemieckich na polskie, jak później zmieniano te nazwy, ile z nich przetrwało do naszych czasów. Dowiedzieli się gdzie były ulice: Grudziądzka, Toruńska, ks. Grzegorza Piramowicza, gdzie znajduje się pl. 9 maja a gdzie była ul. Bolesława Chrobrego. Autorem wykładu był instruktor dr Jan Szwedziński.

Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close