Zespoły artystyczne działające przy pilskim Klubie Seniora znane są społeczności miasta i regionu. Nasz Klub stał się już niepodważalnym i równoprawnym partnerem innych instytucji zajmujących się kulturą na terenie Piły. Seniorzy nadal pełnić będą znaczące role kulturotwórcze. Jesteśmy przygotowani do nowych wyzwań. Doświadczenia wielu lat i osiągnięte sukcesy organizacyjne i artystyczne ciągle owocują rozwojem nowych form działalności i zwiększeniem znaczenia kultury ludzi III wieku. Odbywająca się w Klubie i poza jego murami samorealizacja seniorów potwierdza jego nieocenione zasługi terapeutyczne. Spontaniczna promocja klubowych działań w mediach daje naszym seniorom wiele osobistej i zbiorowej satysfakcji. Każdy, kto uczestniczy w życiu Klubu Seniora może znaleźć ciekawe miejsce do kontynuowania lub rozwijania zainteresowań. Szczycimy się, że w naszym gronie funkcjonuje wiele zespołów i sekcji zainteresowań. Każda grupa stanowi swoistą rodzinę, w której można spełniać swoje oczekiwania i rozwijać talenty. Miła i twórcza atmosfera sprzyja wspaniałemu spędzaniu czasu wolnego.

Klub Seniora „ZACISZE” przez ponad 30 lat swojej działalności wypracował sobie status prężnie działającej placówki kultury. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 2002 roku wydał nawet swoją monografię.

Zespoły artystyczne:

Chór Mieszany SREBRNA NUTA – 30 osób
instruktor: Przemysław Wojnarowski
spotkania: wtorek 10.00-12.00

Kabaret SKLEROZA  – 8 osób
instruktor: Jan Szwedziński
spotkania: czwartek 13.00-14.30

Męski zespół wokalny BALLADA – 12 osób
instruktor: Przemysław Wojnarowski
spotkania: czwartek 11.30-13.00

Żeński zespół wokalny PILANKI – 12 osób
instruktor: Przemysław Wojnarowski
spotkania: wtorek 10.00-12.00

Teatr UBU – 8 osób
instruktor: Ryszard Bekta
spotkania: wtorek 11.00-12.30

Zespół wokalno-satyryczny ZAUŁEK PUCHACZY – 5 osób
spotkania: poniedziałek 9.00-13.00

Sekcje zainteresowań:

Sekcja plastyczna PLAMA – 10 osób
instruktor: Anna Budych
spotkania: wtorek 10.00-13.00, piątek 10.00-13.00

Sekcja tkactwa artystycznego – 3 osoby
instruktor: Anna Budych
spotkania: według planu

Sekcja rękodzieła KUFEREK RÓŻNOŚCI – 10 osób
instruktor: Anna Budych
spotkania: czwartek 12.00-15.00

Sekcja brydża sportowego SZLEMIK – 40 osób
spotkania: poniedziałek 14.00-20.00

Sekcja bilardowa CZARNA BILA /kobiet – mężczyzn/ – 20 osób
instruktor: Ryszard Bekta
spotkania: według planu

Sekcja SCRABBLE – 15 osób
instruktor: Ryszard Bekta
rozgrywki: według planu

Sekcja darta TRAF – 20 osób
instruktor Jan Szwedziński
spotkania: według planu

Sekcja strzelecka im. Janka Kosa – 12 osób
instruktor: Przemysław Wojnarowski
spotkania w sezonie według planu

Sekcja kulinarna SMAK – 14 osób
instruktor: Anna Budych
spotkania: według planu

Sekcja ceramiczna AMFORA – 10 osób
instruktor: Ewa Porazińska-Bednarek
spotkania: środa 10.00-14.00

Sekcja komputerowa E-SENIOR – 45 osób
instruktor: Jarosław Rutkowski
spotkania: poniedziałek – piątek 9.00-13.00
/kurs 10. miesięczny, wrzesień – czerwiec/

Sekcja szachowo-warcabowa SKOCZEK – 10 osób
instruktor: Jan Szwedziński
spotkania: według planu

Sekcja wiedzy powszechnej TĘGA GŁOWA – 10 osób
instruktor: Ryszard Bekta
spotkania: według planu

Sekcja turystyczno-krajoznawcza OBIEŻYŚWIAT – 40 osób
instruktor: Anna Budych, Ryszard Bekta, Ewa Porazińska-Bednarek
spotkania: według planu

Sekcja multimedialna STUDIO 68 – 6 osób
instruktor: Jan Szwedziński
spotkania: według planu

Sekcja ogrodnicza „Środowisko ponad wszystko” – 15 osób
instruktor: Anna Budych
spotkania: w sezonie według planu

Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close