Pożegnanie Bogusia Urlika

Dziś żegnamy z żalem naszego seniora Bogusława Urlika. Bogusław Urlik urodził się 2 marca 1945 roku w Dąbrowie Górniczej. Studia ukończył na Wydziale Metalurgicznym Politechniki Częstochowskiej. Jako poeta – satyryk debiutował w 1995 roku w „Najlepszych dowcipach”. Jego wiersze, fraszki i opowiadania publikowane były w wielu czasopismach. Jest również autorem piosenek dla pilskiego kabaretu „Skleroza”. Pochodził z południa Polski, swoje młode lata spędził we wsi Zwanowice niedaleko czeskiej granicy. Od 1971 r. mieszka w Pile, w latach dziewięćdziesiątych zadebiutował w koszalińskim piśmie „Najlepsze dowcipy”, ale jak sam mówił najbardziej cenił sobie publikację w krakowskim „Przekroju”. Pisał fraszki, opowiadania, wiersze, publikowane w wielu czasopismach, także na łamach ” Tygodnika Nowego”, z którym współpracował od stycznia 1997 r. Ponadto był autorem piosenek (słowa i muzyka) dla zespołu „Uśmiech Seniora”, należał także do Grupy Poetyckiej „Sprężyna” działającej przy Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W 2007 r. został laureatem, zorganizowanego przez Pilski Dom Kultury konkursu na trzy tomy wierszy, ukazał się wtedy tomik „Nie Garb Się”. Jego pasją było fotografowanie ptaków, pasję tę dzielił razem ze swoją żoną. W naszym klubie był znany przede wszystkim jako twórca klubowego zespołu „Zaułek Puchaczy” który koncertował u nas wiele razy. Ostatni koncert odbył się u nas 26 stycznia. Nikt nie przypuszczał, że to ostatni koncert. Będziemy pamiętać o Bogusiu Urliku…

Top

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close